Návrh a realizace interiérů komerčních
a privátních prostor

RD MARTINOV

V minulém roce jsme se pustili do realizací interiérů rodinných domů a vil. Je to trpělivá disciplína, kde zákazník vyžaduje perfektní spolupráci, smysl pro detail a profesionální zpětnou vazbu.

Ve spolupráci s architekty z ateliéru ONO.JE vznikl projekt vybavení novostavby v Ostravě – Martinově.

My jsme měli tu čest vyrábět a dodávat kompletní nábytkovou část, včetně paravanové stěny, která slouží i jako zábradlí. Do projektu vstupoval dýhovaný materiál, kov i masiv. Pokud bychom Vám mohli s podobným projektem pomoci, určitě nám dejte vědět.

Projekt fasádní římsa – QANTO Svitavy

Před nedávnem jsme na sociálních sítích prezentovali, že umíme stavební práce. Abychom dostáli svého slova, pustili jsme se ve spolupráci s investorem QANTO do zkrášlení jejich centrály ve Svitavách. Jednalo se o realizaci fasádní římsy, včetně výrobní výkresové dokumentace a montáže.

V galerii můžete shlédnout, jak nám to šlo.

Fasádní římsa se skládá z hliníkových konzolí a kompaktních desek. Celou instalaci předcházelo vyměření, důkladná příprava v konstrukční kanceláři a poté výroba a expedice. Plošný materiál jsme naformátovali na míru a společně se spojovacím materiálem připravili pro expedici. Připravený materiál si pak montážníci vyzvedli a započali montáž. Jak můžete vidět na fotografiích z realizace, nedělají nám problém výškové práce.

NAHRÁVACÍ STUDIA

Právě jsme dokončili velmi náročný projekt 3 nahrávacích studií pro společnost 2K studio zabývající se vývojem počítačových her. Přísné požadavky na dokonalé akustické utěsnění byla pro nás ta pravá výzva. Technické řešení, které jsme použili, je zcela unikátní. Jelikož se nejedná pouze o pokládání pěny na stěnu, ale o celé konstrukční řešení, vše jsme konzultovali s odborníky v oboru.

Na začátku projektu jsme dostali 3 prázdné prostory 5250 × 4875 × 3300 mm. Postavili jsme ocelovou konstrukci, která je částečně zavěšena přes silentbloky ze stropu a částečně leží na gumových podpěrách. Dále probíhala montáž protihlukové skladby, kterou tvořilo několik vrstev vysokopevnostního SDK – Habito a protihlukového SDK, mezi kterými byly vyskládané různé tloušťky minerálních vat o různých objemových hustotách, aby bylo dosaženo požadovaného útlumu hluku a ruchu zvenčí.

Rovněž podlaha je dokonale akusticky utěsněna, tvoří ji 8 různých vrstev materiálu (několik vrstev OSB, mezi kterými jsou vrstvy asfaltu, podlahové vaty a kročejové izolace). Všechny skulinky, včetně vnitřků ocelové konstrukce musely být dokonale vyplněny zvukově izolační pěnou, všechny spáry jsou izolovány butylenovým tmelem. Jen pro zajímavost na každém studiu bylo spotřebováno 60 kartuší pěny a 85 kartuší butylenu. Interiér je navíc odhlučněn pomocí akustické pěny Vicoustic a finální vnitřní vrstvu tvoří akustický SDK Gyptone. Samozřejmostí bylo zajištění kompletní elektroinstalace, která musela splňovat nejpřísnější požadavky na stínění. Celkově se, veškerými akustickými vrstvami, vnitřní prostor zmenšil na pouhých 4100 × 3800 × 2270 mm

PROJEKT ORDINACE

Úspěšně jsme dokončili projekt pro studio FORMAFATAL. Projekt zahrnoval kancelář a ordinaci lékaře, včetně ordinace sestry a odpočívárny. Projekt kombinuje použití ohýbaného plechu, olejované dubové dýhy a skla. Všechny kulaté plechové police jsou osvětleny LED, včetně opláštění skleněných trubek.

KANCELÁŘSKÉ PROSTORY

K požadavku moderně vybavených kanceláří, kde mají být elektricky nastavitelné stoly, téměř vše na servo pohony a každý technik má mít skoro osmnáct monitorů na stole - to vyžadovalo něco kontrastního, netechnologického a nemoderního jako například „polepit stěny plakáty se starou indiánkou“, ovšem každý z techniků měl jiný vkus: „Tak obložit stěny starým dřevem“. A kontrast byl tu.

Všechny stěny a skříně středové části budovy byly obloženy zestařeným dřevem. Souboj takto obložené 600 m2 plochy s high-tech vybavením se zbytkem prostoru se podařil. A technici jsou spokojeni.

VINNÝ KOUTEK

Když jsem poprvé viděl koncept této vinotéky, tak mi problesklo – moc strohé, průmyslové a nepohodlné, ovšem spletl jsem se, jako když na křižovatce vyrazíte na červenou. Holky z Formafatalu přemýšlejí nadčasově a svou kreativitou vytvořily něco, kde člověk zapomene na okolní svět a při degustaci gruzínských vín i na svého partnera. Vyjdete ven a najednou jste v centru Prahy.

ASIE

Za čínskou či vietnamskou kuchyní není třeba vytrpět osmadvacet hodin letu v nízkorozpočtové aerolince, kde máte scvaklé nohy a nalepeného souseda. Stačí sednout do auta, na kolo, popřípadě zdatní jedinci vyrazí pěšky a rázem jste někde, kde ochutnáte atmosféru Asie ve formě celého konceptu, navrženého architektonickou kanceláří KOHL architekti, a specialit od asijských majitelů této sítě restaurací. My to jen zrealizovali.

KŘIVÉ NOHY

Tento luxusní hotel se svou výbornou kuchyní a komfortním vybavením Vás přivede do jiného světa. Nás tam již zavedla výroba atypického nábytku, zejména stolů, které měly mít zkroucené nohy jako hůl od Polednice, kdy pár našich stolařů u lavice stálo a z plna hrdla křičelo. Pak se zapojil i náš lakýrník. Ovšem po křiku následoval úspěch, jako když Vaše mužstvo vstřelí gól. Pokud využijete těchto prostor, tak schválně koukejte na nohy.

HEJ AMIGO

Kousek od Prahy si můžete dát steak, který Vám připraví v profesionální peci, dáte si luxusní víno a budete sedět v příjemném a komfortním prostoru – a to překvapivě uprostřed komerčního centra. Otevřená kuchyň, masivní dřevo a kůží polstrované sedačky Vás nenechají odejít, jen pokud Vám nebude horko, pak je třeba se skočit schladit do vodních ploch v atriu centra, ovšem bacha na ochranku, moc se jim to nelíbí.

MARANELLO

Uprostřed sídliště, v jedné office budově, vyrostla restaurace, která Vás svým nádechem, a hlavně kuchyní přivede do srdce sportovní Itálie. Ferrari červeň, jež je použita na centrálním prvku restaurace a na sedacím nábytku, společně s výbornou pizzou, Vás při Velké ceně nakloní na stranu vozů z Maranella. Původně jsme chtěli do restaurace dát i jeden z nynějších monopostů, ale v čem by chlapci jezdili?

RECEPCE

Recepce je vstupní branou do firem, hotelů, center všeho druhu, restaurací, zábavních parků, institucí, úřadů, wellness světů a všeho jiného kam člověk vejde. Samozřejmě mnozí oponují, že záleží na půvabech recepční, ovšem pokud sedí na malé židličce a u kempingového stolku, pak může být sebekrásnější, ale čerstvě získaný dojem o daném ústavu již neztratíte.

NÝTEK

Koncept této obchodní značky skrýval něco, co nebylo odhaleno, až do samotné realizace opláštění veškerého nábytku a stěn tohoto brandu. A to byl malinkatý hliníkový trhací nýtek. Bylo jich tam 6.536 kusů! A všechny bylo potřeba nanýtovat. Po nanýtovaní prvních 258 kusů a vystřídání šestice našich montérů, jsme byli nuceni ustoupit od ruční nýtovačky.

Nyní prostor splňuje imitaci opláštění skutečných létajících strojů – efekt to splnilo. A my máme nový kompresor a pneumatickou nýtovačku.