Návrh a realizace interiérů komerčních
a privátních prostor

KANCELÁŘSKÉ PROSTORY

K požadavku moderně vybavených kanceláří, kde mají být elektricky nastavitelné stoly, téměř vše na servo pohony a každý technik má mít skoro osmnáct monitorů na stole - to vyžadovalo něco kontrastního, netechnologického a nemoderního jako například „polepit stěny plakáty se starou indiánkou“, ovšem každý z techniků měl jiný vkus: „Tak obložit stěny starým dřevem“. A kontrast byl tu.

Všechny stěny a skříně středové části budovy byly obloženy zestařeným dřevem. Souboj takto obložené 600 m2 plochy s high-tech vybavením se zbytkem prostoru se podařil. A technici jsou spokojeni.

VINNÝ KOUTEK

Když jsem poprvé viděl koncept této vinotéky, tak mi problesklo – moc strohé, průmyslové a nepohodlné, ovšem spletl jsem se, jako když na křižovatce vyrazíte na červenou. Holky z Formafatalu přemýšlejí nadčasově a svou kreativitou vytvořily něco, kde člověk zapomene na okolní svět a při degustaci gruzínských vín i na svého partnera. Vyjdete ven a najednou jste v centru Prahy.

ASIE

Za čínskou či vietnamskou kuchyní není třeba vytrpět osmadvacet hodin letu v nízkorozpočtové aerolince, kde máte scvaklé nohy a nalepeného souseda. Stačí sednout do auta, na kolo, popřípadě zdatní jedinci vyrazí pěšky a rázem jste někde, kde ochutnáte atmosféru Asie ve formě celého konceptu, navrženého architektonickou kanceláří KOHL architekti, a specialit od asijských majitelů této sítě restaurací. My to jen zrealizovali.

KŘIVÉ NOHY

Tento luxusní hotel se svou výbornou kuchyní a komfortním vybavením Vás přivede do jiného světa. Nás tam již zavedla výroba atypického nábytku, zejména stolů, které měly mít zkroucené nohy jako hůl od Polednice, kdy pár našich stolařů u lavice stálo a z plna hrdla křičelo. Pak se zapojil i náš lakýrník. Ovšem po křiku následoval úspěch, jako když Vaše mužstvo vstřelí gól. Pokud využijete těchto prostor, tak schválně koukejte na nohy.

HEJ AMIGO

Kousek od Prahy si můžete dát steak, který Vám připraví v profesionální peci, dáte si luxusní víno a budete sedět v příjemném a komfortním prostoru – a to překvapivě uprostřed komerčního centra. Otevřená kuchyň, masivní dřevo a kůží polstrované sedačky Vás nenechají odejít, jen pokud Vám nebude horko, pak je třeba se skočit schladit do vodních ploch v atriu centra, ovšem bacha na ochranku, moc se jim to nelíbí.

MARANELLO

Uprostřed sídliště, v jedné office budově, vyrostla restaurace, která Vás svým nádechem, a hlavně kuchyní přivede do srdce sportovní Itálie. Ferrari červeň, jež je použita na centrálním prvku restaurace a na sedacím nábytku, společně s výbornou pizzou, Vás při Velké ceně nakloní na stranu vozů z Maranella. Původně jsme chtěli do restaurace dát i jeden z nynějších monopostů, ale v čem by chlapci jezdili?

RECEPCE

Recepce je vstupní branou do firem, hotelů, center všeho druhu, restaurací, zábavních parků, institucí, úřadů, wellness světů a všeho jiného kam člověk vejde. Samozřejmě mnozí oponují, že záleží na půvabech recepční, ovšem pokud sedí na malé židličce a u kempingového stolku, pak může být sebekrásnější, ale čerstvě získaný dojem o daném ústavu již neztratíte.

NÝTEK

Koncept této obchodní značky skrýval něco, co nebylo odhaleno, až do samotné realizace opláštění veškerého nábytku a stěn tohoto brandu. A to byl malinkatý hliníkový trhací nýtek. Bylo jich tam 6.536 kusů! A všechny bylo potřeba nanýtovat. Po nanýtovaní prvních 258 kusů a vystřídání šestice našich montérů, jsme byli nuceni ustoupit od ruční nýtovačky.

Nyní prostor splňuje imitaci opláštění skutečných létajících strojů – efekt to splnilo. A my máme nový kompresor a pneumatickou nýtovačku.